Tuesday, March 15, 2016

SIMPLE PLAN V PRAZE: JAK JSEM DOSTALA MODRÉ Z NEBE

Pojďme se vrátit do první březnové soboty, do Prahy sužované mrazem, pár slunečními paprsky střídanými kapkami deště. Zkrátka a dobře, pohodlně se usaďte, pusťte si setlist Taking One for the Team Tour a vyražte se mnou do víru té nejlepší noci mého života!

ADELA JUR Adéla Jursíková
Taking One for the Team Tour Simple Plan Praha 2016

A je to tady! Původní plán publikovat report do konce minulého týdne mi poněkud nevyšel, ALE TEĎ TO PŘIŠLO! Posledně jsem vás opustila ve frontě před Malou sportovní halou, pojďme se tam tedy vrátit.

Krátce po sedmé hodině se konečně dveře otevřely. Poněkud mne rozhodilo, že pětiminutový rozestup mezi VIP a neVIP nedodrželi, na druhou stranu mne však nijak toto počínání nepřekvapilo. Security hoši byli od prvopočátku lehce zmatení a neinformovaní, každopádně ale moc hezky sladění stejnokroji. V poslední minutce čekání jsme se ještě s Kubou pobavili, když jsme se shodli, že daleko větší strach šel z jisté sekuriťačky než ze všech sekuriťáků dohromady a že jsme fakt rádi za svá místa ve vedlejší nespádové frontě.
ADELA JUR Adéla Jursíková
Taking One for the Team Tour Simple Plan Praha 2016

A najednou vypuklo šílenství následováno rozdělením cesty mé a zbytku anarchistické bandy, jež měla lístky k pódiu. K pódiu, k němuž jsem si zoufale přála se také dostat, jenže mne rozum naštěstí (nebo spíš bohužel) na poslední chvíli při bookování vstupenek zabrzdil, ať nejsem kráva a nezapomínám, že by mě to pod pódiem mohlo přizabít. Mozek mi to při vstupu do haly opět připomněl. Sklapni a nebuď moc chytrej, zavrčela jsem v duchu naoplátku, zatímco nožky poslušně pochodovaly k zábradlí balkónu. 

Ulovila jsem strategický prostor, roztáhla se, jak to jen šlo, a kořist zarytě hájila pro své dvě milé ženy. Poprvé v životě jsem zabědovala, že už nemám boky jako skříň, zadek jako kombajn a ramena á la Rambo, protože lovkyně po pravé straně tímto arzenálem disponovaly.

ADELA JUR Adéla Jursíková
S mými dvěma milovanými blonckami

V pravidelných intervalech jsem otáčela hlavu k východu, zda již dveřmi neprochází má společnost tvořená mými dvěma nejmilejšími blondýnami. Nesmírně se mi ulevilo, když se ta dvě nevyzpytatelná tornáda objevila za mým týlem, to už se na mě ale lepili dravci ze všech stran a bloncky musely začít bojovat. Prozradím vám však, že než dohrály předkapely, už jsme všechny tři spokojeně stály vedle sebe a pohodlně shlížely k pódiu. Jedna z nás trochu na úkor své karmy.

ADELA JUR Adéla Jursíková
Zlínská reprezentace před začátkem koncertu

Kromě krásného výhledu na pódium jsme však naneštěstí měly výborný výhled rovněž na merch na protějším konci haly. To mi důrazně připomnělo skutečnost, že nepocházím z majetných poměrů a že pokud se nehodlám spoléhat na naprostou přízeň osudu formou prázdnotou zcela zející peněženky, budu si muset na úchvatné tríčo #7 nechat zajít chuť. Ale aspoň jsem to teda cvakla na dálku, abyste měli představu, jak se ceny merche pohybují a taky abych demonstrovala kvality svého kompaktu. Níže pochopíte, z jak velké dálky jsem to fotila.

ADELA JUR Adéla Jursíková
Merchandise Simple Plan

 O var v publiku se jako první postarali The Bottom Line. Zprvu jsem měla pocit, že mi bude tato kapela ze všech účinkující nejvzdálenější, ale opak se stal pravdou a nakonec se dostali s druhou předkapelou na stejnou linii. Hudba mne na první poslech nepohltila, avšak jejich osobitost, charisma a komunikace s publikem mne nadchly! Téměř mi bylo líto, když skončili, v každém případě si minimálně ve mně našli nového fandu i posluchače.

ADELA JUR Adéla Jursíková
The Bottom Line

ADELA JUR Adéla Jursíková
The Bottom Line


Adéla Jursíková ADELA JUR
The Bottom Line

 Posléze se na scéně objevili Ghost Town. Ti pro mě už nebyli ničím neznámým, protože jsem je na Spotify poslouchala už dobrý měsíc a moc se mi zalíbili, živá show tedy již zakořeněné sympatie pouze povznesla o úroveň výš. Jejich zpěvák je zkrátka frajer. Pohazoval si vlasy, velice dobře věděl, jak dámám v publiku rozbušit srdce a donutit je ochat. A my ochaly. Bohužel, GT měli poměrně agresivní světelnou show, a tak jsem většinu jejich vystoupení strávila pod kšiltovkou a se slunečními brýlemi na nose. Přesto pecka, pecka, pecka! Atmosféra mne pohltila.

ADELA JUR Adéla Jursíková
Ghost Town

ADELA JUR Adéla Jursíková
Ghost Town

ADELA JUR Adéla Jursíková
Ghost Town

ADELA JUR Adéla Jursíková
Ghost Town

A pak už tam byl(i) ON(I), MÉHO SRDCE ŠAMPION(I)! Když se na scéně objevili pánové ze Simple Plan, mé srdce skákalo až ke stropu a v žilách jsem cítila jen a pouze koncentrované štěstí. A při pohledu na Pierra jsem jen tiše zavrněla. V tom okamžiku se ve mně probudila ta zabouchnutá puberťačka, která se následující dvě hodiny jen usmívala a ač se to zdálo nemožné, zamilovávala se víc a víc. Platonické lásky jsou krásné, dokonalé a často věčné. Pierre Bouvier tedy rozhodně!

ADELA JUR Adéla Jursíková
Opinion Overload a Simple Plan konečně na scéně za bouřlivého potlesku

ADELA JUR Adéla Jursíková
Pierre se vítá s fanoušky

Jednou z věcí, kterou na Simple Plan miluji, je to, jak se dokáží dostat lidem pod kůži. S každým slovem vám dávají pocit, jakoby tam byli jen pro vás, jakoby zpívali jen pro vás. A navzdory trablům s hlasivkami se Pierre předvedl skutečně jako pravá star. Nechyběly věty v češtině, ale ani poděkování Dominice - slečně, která vede celosvětově nejlepší webovky o Simple Plan, a sám Pierre přiznal, že je její web lepší než jejich oficiální stránky. Osobně Dominice smekám klobouk každý den a přeji, aby to šlapalo jako hodinky i dál.

ADELA JUR Adéla Jursíková
Simple Plan na stagi? Párty plná pohody, přátelského přístupu a oboustranného vděku!

Kapela se nikdy netváří jako něco víc. Absolutně nikdy. Vážně nechápu, jak to dělají, ale koncert si člověk užívá způsobem, jakoby byl na koncertě svých nejlepších přátel ve studentském klubu. Bezmezně obdivujete jejich talent, milujete písně, ale zároveň nepředstavují nedosažitelné idoly. Jsou vám téměř na dosah ruky. Dokonce i z toho balkonu, z té dálky. A snad díky tomu jsem naprosto zapomněla na všechna omezení, rizika, problémy.

Koncert Simple Plan ze mě na dvě hodiny udělal naprosto zdravou šťastnou holku plnou životního elánu, ideálů, jež má pocit, že je vše možné. 

Děkuji za to. Děkuji za každý úsměv, který mi vykouzlili na tváři, za všechnu euforii, za energii. Odhodila jsem stud a zpívala s nimi. Odhodila jsem brýle i kšiltovku a tančila jsem. Skoro. Kolem mě to blikalo a já si toho nevšímala, ani mě nenapadlo se bát a zároveň jsem cítila něco neuvěřitelně silného.

ADELA JUR Adéla Jursíková
Simple Plan jsou jako můj univerzální lék na všechno

A aby na Prahu pánové jen tak nezapomněli, Dominika vymyslela akci na píseň The Rest Of Us, přičemž si fanoušci měli připravit cedule s částmi textu písně, které je samotné přímo charakterizovaly. Určitě si najděte fotografie z opačného úhlu, bylo to nádherné!

ADELA JUR Adéla Jursíková
The Rest Of Us

ADELA JUR Adéla Jursíková
The Rest Of Us

ADELA JUR Adéla Jursíková
The Rest Of Us

ADELA JUR Adéla Jursíková
The Rest Of Us

ADELA JUR Adéla Jursíková
Taking One for the Team Tour Simple Plan Prague 2016

ADELA JUR Adéla Jursíková
Společná fotka za 3... 2... 1...

A na závěr ještě pár záběrů na Pierra. Vážně nejsem fanatik, jen jsem se snažila si vynahradit tu zvukovku!

ADELA JUR Adéla Jursíková
Pierre Bouvier

ADELA JUR Adéla Jursíková
Pierre Bouvier

Tak jako každá pohádka, také tato noc měla svůj konec, ale není to právě součást kouzla? Nedělá právě ten konec z našich zážitků to krásné a neopakovatelné? Upřímně si myslím, že krásné věci musí mít konce, abychom si jich vážili a aby nám nezevšedněli. Ještě jednou děkuji a snad brzy nashledanou!

4 comments:

  1. Koncerty jsou úžasná věc! Zrovna teď jsem vydala také jeden post o koncertu! Ale měla jsem tam rozhodně méně fotek. Protože já nedokážu vnímat hudbu a dělat k tomu ještě něco jiného. Takže jsem fotila a natáčela jen sem tam, abych si mohla koncert pořádně užít. :)
    Catherine Ribbon

    ReplyDelete
  2. Až teď jsem náhodou narazila na tento článek :) Moc díky! :)

    A díky za fotky nápisů z balkónu, zatím jsem žádné takové ještě nenašla.

    ReplyDelete